RN731JTTD8160F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8160F25
Description
RES 816 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
816Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD8160F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8160F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 816Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C