RN731JTTD8160D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8160D25
Description
RES 816 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
816Ohm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD8160D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8160D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 816Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C