RN731JTTD8160B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8160B25
Description
RES 816 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
816Ohm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD8160B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8160B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 816Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C