RN731JTTD80R6F50
Mfr.Part #
RN731JTTD80R6F50
Description
RES 80.6 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
80.6Ohm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Series :
RN73
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD80R6F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD80R6F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 80.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C