RN731JTTD80R6F100
Mfr.Part #
RN731JTTD80R6F100
Description
RES 80.6 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Series :
RN73
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
80.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm