RN731JTTD80R6D50
Mfr.Part #
RN731JTTD80R6D50
Description
RES 80.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
80.6Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD80R6D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD80R6D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 80.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C