RN731JTTD80R6D25
Mfr.Part #
RN731JTTD80R6D25
Description
RES 80.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Resistance :
80.6Ohm
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD80R6D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD80R6D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 80.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C