RN731JTTD80R6D100
Mfr.Part #
RN731JTTD80R6D100
Description
RES 80.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
80.6Ohm
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD80R6D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD80R6D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 80.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C