RN731JTTD80R6C50
Mfr.Part #
RN731JTTD80R6C50
Description
RES 80.6 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
80.6Ohm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD80R6C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD80R6C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 80.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C