RN731JTTD80R6C25
Mfr.Part #
RN731JTTD80R6C25
Description
RES 80.6 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
80.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C