RN731JTTD80R6B50
Mfr.Part #
RN731JTTD80R6B50
Description
RES 80.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Resistance :
80.6Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD80R6B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD80R6B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 80.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C