RN731JTTD80R6B25
Mfr.Part #
RN731JTTD80R6B25
Description
RES 80.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
80.6Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm