RN731JTTD8062F50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD8062F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 80.6K OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Resistance :
80.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.063W 1/16W