RN731JTTD8062F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8062F25
Description
RES 80.6K OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
80.6kOhm
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD8062F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8062F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 80.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C