RN731JTTD8062F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8062F100
Description
RES 80.6K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
80.6kOhm
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Power Rating :
63mW