RN731JTTD8062D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8062D25
Description
RES 80.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Resistance :
80.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD8062D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8062D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 80.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C