RN731JTTD8062D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8062D100
Description
RES 80.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
80.6kOhm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Case Code (Imperial) :
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD8062D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8062D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 80.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C