RN731JTTD8062B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8062B50
Description
RES 80.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
80.6kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD8062B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8062B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 80.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C