RN731JTTD8061F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8061F50
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
8.06kOhm
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD8061F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8061F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.06kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C