RN731JTTD8061F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8061F25
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
8.06kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD8061F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8061F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.06kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C