RN731JTTD8061F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8061F100
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Resistance :
8.06kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8061F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8061F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.06kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C