RN731JTTD8061D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8061D25
Description
RES 8.06K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
8.06kOhm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD8061D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8061D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.06kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C