RN731JTTD8061B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8061B50
Description
RES 8.06K OHM 0.1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
8.06kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD8061B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8061B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.06kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C