RN731JTTD8061B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8061B25
Description
RES 8.06K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Supplier Device Package :
RN73
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Width :
800μm
Resistance :
8.06kOhms
Factory Lead Time :
6 Weeks
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD8061B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8061B25
RN73 Series, Thin Film, 8.06kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C