RN731JTTD8061A25
Mfr.Part #
RN731JTTD8061A25
Description
RES 8.06K OHM 0.05% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Resistance :
8.06kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8061A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8061A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.06kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C