RN731JTTD8060F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8060F25
Description
RES 806 OHM 1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Resistance :
806Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD8060F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8060F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 806Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C