RN731JTTD8060F10
Mfr.Part #
RN731JTTD8060F10
Description
RES 806 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
806Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD8060F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8060F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 806Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C