RN731JTTD8060D50
Mfr.Part #
RN731JTTD8060D50
Description
RES 806 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Resistance :
806Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W