RN731JTTD8060D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8060D25
Description
RES 806 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Width :
800μm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
806Ohms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RN731JTTD8060D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8060D25
RN73 Series, Thin Film, 806Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C