RN731JTTD8060D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8060D100
Description
RES 806 OHM 0.5% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Resistance :
806Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm