RN731JTTD8060C50
Mfr.Part #
RN731JTTD8060C50
Description
RES 806 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
806Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD8060C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8060C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 806Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C