RN731JTTD8060C25
Mfr.Part #
RN731JTTD8060C25
Description
RES 806 OHM 0.25% 1/16W 0603
2
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
806Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD8060C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8060C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 806Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C