RN731JTTD8060B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8060B25
Description
RES 806 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
806Ohm
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD8060B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8060B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 806Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C