RN731JTTD8060B10
Mfr.Part #
RN731JTTD8060B10
Description
RES 806 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
806Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%