RN731JTTD8060B05
Mfr.Part #
RN731JTTD8060B05
Description
RES 806 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Resistance :
806Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD8060B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8060B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 806Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C