RN731JTTD79R6F50
Mfr.Part #
RN731JTTD79R6F50
Description
RES 79.6 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Resistance :
79.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD79R6F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD79R6F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 79.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C