RN731JTTD79R6F25
Mfr.Part #
RN731JTTD79R6F25
Description
RES 79.6 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
79.6Ohm
Tolerance :
±1%
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD79R6F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD79R6F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 79.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C