RN731JTTD79R6F100
Mfr.Part #
RN731JTTD79R6F100
Description
RES 79.6 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
79.6Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W