RN731JTTD79R6D100
Mfr.Part #
RN731JTTD79R6D100
Description
RES 79.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
79.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD79R6D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD79R6D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 79.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C