RN731JTTD79R6B25
Mfr.Part #
RN731JTTD79R6B25
Description
RES 79.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Resistance :
79.6Ohm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD79R6B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD79R6B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 79.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C