RN731JTTD7962F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7962F50
Description
RES 79.6K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
79.6kOhm
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
RN731JTTD7962F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7962F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 79.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C