RN731JTTD7962F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7962F100
Description
RES 79.6K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
79.6kOhm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C