RN731JTTD7962D50
Mfr.Part #
RN731JTTD7962D50
Description
RES 79.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
79.6kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD7962D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7962D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 79.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C