RN731JTTD7962D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7962D100
Description
RES 79.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
e3
Height :
450μm
Series :
RN73
Weight :
2.012816mg
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Resistance :
79.6kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD7962D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7962D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 79.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C