RN731JTTD7962C25
Mfr.Part #
RN731JTTD7962C25
Description
RES 79.6K OHM 0.25% 1/16W 0603
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
79.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD7962C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7962C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 79.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C