RN731JTTD7962B50
Mfr.Part #
RN731JTTD7962B50
Description
RES 79.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
Resistance :
79.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD7962B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7962B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 79.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C