RN731JTTD7962B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7962B25
Description
RES 79.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
79.6kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD7962B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7962B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 79.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C