RN731JTTD7961B05
Mfr.Part #
RN731JTTD7961B05
Description
RES 7.96K OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
7.96kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C