RN731JTTD7960C10
Mfr.Part #
RN731JTTD7960C10
Description
RES 796 OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
796Ohm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm