RN731JTTD7960B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7960B25
Description
RES 796 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Resistance :
796Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%